سئو سایت چیست؟

انواع سئو سایت
SEO مخفف عبارت «بهینه سازی موتور جستجو» است. این تمرین بهینه سازی صفحات وب شما برای رسیدن به جایگاه بالایی در نتایج جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو است. این بدان معناست که مردم هنگام جستجوی آنلاین با وب سایت شما بیشتر مواجه خواهند شد. سئو بر روی بهبود رتبه بندی در نتایج جستجوی ارگانیک - با نام غیر پولی - تمرکز دارد. اگر وب سایتی دارید و می خواهید ترافیک بیشتری به دست آورید، شکی در آن نیست: سئو باید بخشی از تلاش های بازاریابی شما باشد.

صفحه نتایج جستجوی گوگل برای عبارت 'سیاره نپتون' در تصویر بالا، زمانی که کسی عبارت کلیدی 'سیاره نپتون' را جستجو می کند، اولین نتایج را مشاهده می کنیم. در این مورد، ویکی‌پدیا اولین نتیجه است و این بدان معناست که صفحه آنها در نپتون در رتبه اول در این عبارت جستجو قرار می‌گیرد. ایده پشت سئو این است که وقتی صفحه خود را برای رسیدن به بهترین نتیجه بهینه سازی می کنید، می توانید از آن رتبه ها صعود کنید و یکی از اولین نتایجی باشید که مردم می بینند. که باعث می شود کلیک ها و ترافیک بیشتری به سایت شما وارد شود! اگرچه این مثال فقط نتایج ارگانیک را به ما نشان می دهد، همیشه اینطور نیست. بسته به عبارت جستجویی که شخص استفاده می‌کند، ممکن است برخی از تبلیغات در بالا یا یک نتیجه غنی یا چند محصول توسط Google Shopping وجود داشته باشد. بسیاری از احتمالات مختلف وجود دارد، و آنچه گوگل نشان می دهد می تواند به دانسته هایش در مورد جستجوگر (مثلاً کشوری که در آن زندگی می کند) بستگی داشته باشد. الگوریتم گوگل میزان رتبه هر نتیجه توسط الگوریتم گوگل تعیین می شود. و اگرچه بخش‌هایی از الگوریتم گوگل مخفی باقی مانده است، سال‌ها تجربه در سئو به ما بینشی در مورد مهم‌ترین عوامل رتبه‌بندی داده است. این فاکتورهای رتبه بندی را می توان به دو دسته تقسیم کرد: عوامل سئوی درون صفحه رتبه بندی صفحات شما تا حدی توسط عوامل درون صفحه تعیین می شود. فاکتورهای سئوی درون صفحه همه مواردی هستند که در وب سایت شما تأثیر مستقیمی روی آنها دارید. این عوامل شامل جنبه های فنی (به عنوان مثال کیفیت کد و سرعت سایت شما) و جنبه های مرتبط با محتوا، مانند ساختار وب سایت شما یا کیفیت کپی در وب سایت شما می باشد. همه اینها فاکتورهای سئوی داخلی صفحه هستند که می توانید روی آنها کار کنید. فاکتورهای سئوی خارج از صفحه علاوه بر فاکتورهای سئوی داخلی، رتبه شما توسط چند فاکتور سئوی خارج از صفحه نیز تعیین می شود. این عوامل شامل پیوندهایی از سایر وب سایت ها، توجه رسانه های اجتماعی و سایر فعالیت های بازاریابی است که خارج از وب سایت شما اتفاق می افتد. اگرچه غیرممکن نیست، اما تأثیرگذاری بر این عوامل سئوی خارج از صفحه ممکن است دشوارتر باشد. مهم ترین این فاکتورهای خارج از صفحه تعداد و کیفیت لینک هایی است که به سایت شما اشاره می کنند. هر چه سایت های مرتبط با کیفیت و مرتبط به وب سایت شما لینک دهند، جایگاه شما در گوگل بالاتر خواهد بود.


یکی دیگر از فاکتورهای خارج از صفحه که در سئو نقش دارد، رقابت شما در رابطه با جایگاه کسب و کار خاص شما است. در برخی از جایگاه ها، رتبه بندی بسیار دشوارتر از سایرین است. بنابراین رقابت پذیری بازار شما نیز تأثیر زیادی بر شانس رتبه بندی شما دارد. سئوی جامع در Yoast، ما «سئوی جامع» را تمرین می کنیم. با سئوی جامع، هدف اصلی شما ساخت و نگهداری بهترین وب سایت ممکن است. شما سعی نمی کنید گوگل را فریب دهید، اما زمان و تلاش خود را روی یک استراتژی بلندمدت پایدار سرمایه گذاری می کنید. کار بر روی بهبود صفحات خود و داشتن یک وب سایت با کیفیت بالا، شانس شما را برای رتبه بندی افزایش می دهد. زیرا گوگل می‌خواهد بهترین نتایج را برای جستجوی کاربرانش ارائه دهد و بهترین نتایج آنهایی هستند که محتوای عالی داشته باشند، اما کاربر پسند، سریع و به راحتی در دسترس باشند. رتبه بندی خوب در موتورهای جستجو مانند گوگل به دنبال یک استراتژی سئو گسترده است که بر هر جنبه ای از وب سایت شما و بازاریابی آن متمرکز است. جنبه فنی، تجربه کاربری (UX)، محتوای وب سایت شما: همه باید درجه یک باشند. برای حفظ رتبه خوب در گوگل، باید – چیزی که ما می نامیم – یک رویکرد سئوی جامع ایجاد کنید. چگونه می توانیم به شما در شروع کار کمک کنیم؟ در Yoast، ماموریت ما این است که سئو را برای همه در دسترس قرار دهیم. به همین دلیل است که ما چند پلاگین داریم که می توانند در این زمینه به شما کمک کنند، مانند افزونه محبوب Yoast SEO. ما نسخه رایگان و پریمیوم این افزونه را داریم. یکی از مزیت های اصلی این است که به شما کمک می کند محتوایی با رتبه بالا ایجاد کنید. تجزیه و تحلیل سئوی رایگان و خوانایی ما به شما پیشنهادهای دقیقی برای ایجاد انسان های کپی می دهد و موتورهای جستجو از آن لذت می برند! نسخه پریمیوم افزونه ما به شما کمک می کند تا به سطح بعدی بروید و محتوای خود را برای مترادف ها و کلمات کلیدی مرتبط بهینه کنید و ساختار سایت خود را با پیشنهادات پیوند داخلی ما تقویت کنید. همچنین به تمام دوره‌های سئو ما دسترسی خواهید داشت، جایی که می‌توانید مهارت‌های حیاتی SEO را بیاموزید که می‌توانید فوراً از آنها استفاده کنید!
۰ ۰
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.